Tworzymy kulturę szacunku w sieci

„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” – obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Uczniowie, w ramach akcji wykonali również konkursowe plakaty promujące zasady bezpiecznego korzystania z Internetu pod hasłem „TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI” pod kierunkiem nauczyciela informatyki p. Mariusza Bobińskiego, nauczycieli plastyki oraz wychowawców. Następnie pod opieką p. Mariusza Bobińskiego, p. Barbary Ruszkowskiej i p. Roberta Pawłowskiego uczniowie przygotowali dekorację, która eksponowała na parawanach plakaty wykonane przez uczniów w ramach konkursu.

6 marca 2018 r. dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum odbyły się apele podsumowujące obchody DBI, przygotowane przez p. Mariusza Bobińskiego, p. Roberta Pawłowskiego i p. Barbarę Ruszkowską. Na apelach uczniowie w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu, zaprezentowali przygotowane filmy, scenki tematyczne lub prezentacje multimedialne o tematyce bezpiecznego korzystania z Internetu i możliwych konsekwencjach nierozważnego korzystania z sieci.

Komisja konkursowa wyłoniła po trzy najlepiej przygotowane klasy we wszystkich kategoriach wiekowych oraz wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody. Podczas każdego z apeli ogłoszono i zaprezentowano również laureatów wyłonionych w konkursach na plakat oraz ich prace. Uczniowie otrzymali także dyplomy oraz nagrody.

W Konkursie Informatyczno – Plastycznym na plakat promujący zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, wśród uczniów szkoły podstawowej wyłoniono zwycięzców:

klasy II i III:

– I miejsce – Adam Gołębiewski, kl. III a,

– II miejsce – Aleksandra Grabowska, kl. IIIb,

– III miejsce – Kalina Rekosz, kl. III b,

– wyróżnienia: Kinga Dębek, kl. III a,
Jan Zduniak, kl. II a,

klasy IV i VI:

– I miejsce – Oliwia Piórecka, kl. VI b,

– II miejsce – Bartosz Grabowski, kl. V b,

– III miejsce – Andrzej Gołota, kl. IV a,

– wyróżnienia: Ewa Gałązka, kl. V a, Oliwia Kołodziejczyk, kl. V a, Jan Krawczyk, kl. IV a.

klas VII szkoły podstawowej i gimnazjalnych:

– I miejsce – Norbert Grabowski, kl. VII a,

– II miejsce – Liliana Sierak, kl. II a gimnazjum,

– III miejsce – Wiktoria Różacka, kl. II b,

– wyróżnienia: Julia Chełchowska, kl. VII b i Julia Łada, kl. VII a.

W Informatyczno – Artystycznym Konkursie na film / scenkę tematyczną, animację komputerową lub prezentację multimedialną, pod hasłem „TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI” za najlepiej przygotowaną pracę, najlepsze miejsca przyznano uczniom następujących klas:

– I miejsce – kl. III c – za film,

– II miejsce – Krystian Jastrzębski z kl. III a – za prezentację multimedialną,

– III miejsce – kl. II b – za film,

– wyróżnienie – Kacper Podgórski z kl. VII a – prezentację filmową.

Nagrodzeni uczniowie klas IV – VI, za scenki tematyczne:

– I miejsce – kl. VI a,

– II miejsce – kl. IV a,

– III miejsce – kl. VI b,

– wyróżnienia: kl. IV b i V a.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców zostały ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »