Rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego ,,Smyki ćwiczą języki” – bajeczki logopedyczne

W dniu 12 marca 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego ,,Smyki ćwiczą języki” – bajeczki logopedyczne. W konkursie wzięło udział 5 uczestników. Konkursowe prace zespołowe wykonane przez rodzica i dziecko były powiązane z ćwiczeniami logopedycznymi przeznaczonymi dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ćwiczenia były wplątane w treść bajki tak aby dziecko nie odczuwało znużenia i zmęczenia podczas ćwiczeń. Urozmaiceniem treści bajki były elementy ruchu i wypowiadane wyrazy dźwiękonaśladowcze. Konkurs miał na celu profilaktykę logopedyczną – zapobieganie wadom wymowy u wychowanków przedszkola poprzez gimnastykę narządów mowy, kształtowanie i usprawnianie prawidłowego toru oddechowego, kształtowanie słuchu fonematycznego, rozwijanie słownictwa czynnego dziecka i ćwiczenia kinestezji artykulacyjnej. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni w postaci pięknych kolorowych książek. Dziękujemy za udział w konkursie oraz zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach organizowanych w naszym przedszkolu.

Anna Godlewska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »