Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu w Krasnosielcu

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, żeby uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci podlewały wiosenne kwiaty – hiacynty, tulipany i cebule, z których wyrastał szczypiorek. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Witając wiosnę, 21 marca wszystkie przedszkolaki przemaszerowały ulicami Krasnosielca, trzymając w dłoniach wiosenne symbole. W ten sposób dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia wiosny.

Iwona Chełchowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »