Prelekcja historyczna o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim

Dnia 22 marca, uczniowie kl. VI-VII naszej szkoły udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnosielcu na prelekcję historyczną o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Spotkanie to było związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie prelekcji uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści związanych z tą wybitną postacią naszej historii. W międzyczasie każdy z uczestników mógł zapoznać się z wystawą poświęconą Rotmistrzowi Pileckiemu, która przyjechała do Krasnosielca z Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Na koniec, wysłuchaliśmy recitalu pieśni patriotycznych w wykonaniu Dariusza Wardaszko.

Spotkanie to pozwoliło wszystkim uczniom wzbogacić swoją wiedzę o jednym najodważniejszych polskich żołnierzy, którego historia nazwała wyklętym.

 

Katarzyna Glinka kl.VI

Szkoła Podstawowa w Rakach

 

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »