Święto Matematyki w Rakach – Matematyka od kuchni

Wszyscy wiemy, że matematyka zajmuje szczególne miejsce wśród wszystkich nauk, uważana jest za „Królową nauk”, dlatego też 20 kwietnia 2018r. w naszej szkole już po raz drugi obchodziliśmy Święto Matematyki. W tym roku pod hasłem „Matematyka od kuchni” W ramach popularyzacji „Matematyki” aktywnie włączyliśmy się do tej ciekawej akcji, której inicjatorem i organizatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny programu e-math.pl. Tego dnia uczniowie klas I- VII mogli rywalizować w wielu zadaniach, w których liczyła się nie tylko umiejętność sprawnego liczenia, ale także logiczne myślenie, wyobraźnia przestrzenna, umiejętność współpracy w grupie. Wszystkie zadania związane były z tematem przewodnim „Matematyka od kuchni”. Była też matematyka na wesoło, czyli pokaz mody matematycznej. Uczniowie z klas I – III świetnie sprawdzili się podczas zliczania różnego rodzaju rzeczy, przedmiotów na boisku szkolnym i przed szkołą. Zliczone zostało wszystko łącznie z drzewami, samochodami i sztachetami w płocie. Hitem tegorocznego święta była popularna zabawa w bingo, oczywiście w wersji matematycznej. Z dużym zainteresowaniem uczniowie bawili się również w budowanie liczb wielocyfrowych spełniających określone warunki, a także wymieniali kolejne wielokrotności wybranych liczb, bawiąc się w zabawę, której nadaliśmy nazwę „cukierek czekoladowy”. Uczniowie aktywnie biorący udział w zabawach otrzymali drobne upominki. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego szczególnego dnia dziękuję i już dziś zapraszam na wspólne świętowanie za rok.

Marzena Nowak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »