Debata: „Narkotyki, dopalacze, nie tędy droga”

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r, uczniowie klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie pod kierunkiem wychowawczyni, pani Bogusławy Dudek przygotowali debatę: „Narkotyki, dopalacze, nie tędy droga”. Uczniowie przedstawili współczesne uzależnienia młodzieży, ich wpływ na zachowanie i sposoby radzenia sobie z nimi. Odegrali scenki ukazujące zagrożenia dla młodzieży. Przedstawili zgubny wpływ nałogów na życie człowieka, takich jak: alkohol, dopalacze, narkotyki, papierosy, uzależnienia od gier. Ukazali zjawisko przemocy rówieśniczej. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną poświęconą niebezpiecznym używkom. Młodzież zastanawiała się co zrobić, aby być silnym i nie ulec pokusie. Otóż, należy znaleźć dla siebie pasję, zainteresowania, hobby. Uczniowie klasy siódmej przedstawili nam swoje zainteresowania, marzenia, kim chcieliby zostać w przyszłości. Debata ukazała nam, że warto być asertywnym. Uzależnieniom i pokusom mówić stanowcze „NIE”. Ważne jest pożyteczne spędzanie czasu wolnego, życie z pasją.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »