„Opowieści z zielonego parku”

Przedszkolaki z Krasnosielca zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej w Krasnosielcu na teatrzyk Kamishibai pt. „Opowieści z zielonego parku” K. Wychowaniec.

Teatr Kamishibai to teatr ilustracji. Technika ta wywodzi się z Japonii i wykorzystuje kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynię. Kartonowe plansze opowiadają historię, każda ilustracja odpowiada kolejnemu fragmentowi opowiadania. Na przedniej stronie karty odwróconej w stronę publiczności widnieje ilustracja, tył karty zawiera tekst, który czyta opowiadający.

W ekologicznej bajce „Opowieści z zielonego parku”, którą 19.04.2018r. przeczytała przedszkolakom Pani Anna Bojarska zostały zawarte w sposób przystępny dla nich informacje o rodzajach zanieczyszczeń powietrza, o tym w jaki sposób one powstają i wpływają na życie i zdrowie nasze i innych żyjących istot. Jakie znaczenie mają rośliny, a w szczególności drzewa dla powietrza. W jaki sposób powinniśmy dbać o środowisko i ochraniać powietrze. Po wysłuchaniu bajki dzieci zostały podzielone na grupy i wykonały ilustrację do tekstu. Na zakończenie każdy otrzymał słodką niespodziankę. Dziękujemy paniom z biblioteki za zaproszenie i ciekawą, pouczającą bajkę.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »