Warsztaty profilaktyczne w Drążdżewie

24 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V – VII ze szkoły w Drążdżewie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez panią psycholog Annę Stolarczuk pracującą na co dzień w Centrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier” w Krakowie. Uczniowie klasy szóstej mieli zajęcia warsztatowe na temat: „Motywacji do nauki”. Był to „Uczniowski trening motywacji”. Prowadząca w sposób bardzo ciekawy przedstawiła uczniom czym charakteryzuje się motywacja wewnętrzna i zewnętrzna. Uczniowie poznali czynniki wpływające na zdolność uczenia się. Dowiedzieli się, czym jest kreatywność. Uczniowie klasy piątej i siódmej zapoznali się z zagadnieniem asertywności. Poznali czym charakteryzują się i różnią między sobą zachowania asertywne, agresywne i uległe. Uczniowie poznali techniki asertywności. Warsztaty dotyczyły konfliktów, zagrożeń agresją i stosowanych różnych form przemocy, a także jakie korzyści przynosi mówienie „nie”. Podczas warsztatów uczniowie pogłębiali swoje umiejętności radzenia sobie z krytyką, atakiem oraz poznawali sposoby radzenia sobie ze złością. Dzięki tym umiejętnościom mogli wzmacniać wiarę w swoje możliwości i budować swoją lepszą samoocenę. Warsztaty były z pewnością dla wszystkich uczestników ważnym doświadczeniem. Wszyscy mieli możliwość zapoznania się z różnymi technikami, które mogą wykorzystywać po to, aby łatwiej było im się komunikować ze sobą nawzajem. Mieli możliwość przećwiczyć w scenkach trudne dla siebie rozmowy, sytuacje, zmierzyć się z emocjami, jakie się pojawiały w trakcie odgrywania scenek. Wszyscy uczestnicy warsztatów z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach zaproponowanych przez prowadzącą. Zajęcia zostały sfinansowane przez GKRPA.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »