Sukces Agnieszki i Mateusza

W naszej szkole jest wielu pasjonatów historii, którzy co roku próbują swoich sił w konkursach historycznych i osiągają sukcesy. W tym roku ze swoja wiedzą postanowili zmierzyć się Agnieszka Olkowska z klasy VI i Mateusz Bartosiewicz z klasy VII, którzy wzięli udział w konkursie historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej”.

Konkurs ten, zakresem wiedzy i umiejętności, pięknie wpisał się w obchodzoną w bieżącym roku 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dla Agnieszki i Mateusza była to wiedza zupełnie nowa, którą musieli opanować od podstaw. Oczywiście dotyczyła ona nie tylko historii Polski, ale również historii powszechnej oraz znajomości broni, architektury obronnej, topografii wojskowej, heraldyki, literatury, muzyki i malarstwa historycznego z lat 1887 – 1922, czyli od powstania Ligii Polskiej do odzyskania przez Polskę niepodległości i ustalenia granic.

Agnieszka i Mateusz spisali się na medal, bo dzięki swojej pracy dotarli aż do etapu wojewódzkiego tego konkursu, który odbył się w Warszawie i obydwoje uzyskali tytuły laureata . Dodam tylko, że aby uzyskać tytuł laureata trzeba było zdobyć minimum 80% punktów.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, gorąco gratulujemy im sukcesu i życzymy powodzenia w następnych latach.

Małgorzata Regulska

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »