Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Krasnosielcu odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas V a szkoły podstawowej i II a – klasa gimnazjalnej, pod kierunkiem p. Edmunda Mąki, p B. Dudek , p. E. Błaszczak i p. A. Radomskiej. Niezwykły klimat akademii przeniósł nas do roku 1791, kiedy to uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję. Uczniowie przedstawili widzom sytuację polityczną tamtych czasów i historię uchwalenia samej konstytucji. Zapoznali ze zmianami jakie ona wprowadziła w polskim prawodawstwie.

Uroczystość ubarwiły piosenki , m. in.: Wolność, Ja to mam szczęście, Młody maj, Ojczyzna. Słowa i muzyka prezentowane na uroczystości wprowadziły uroczysty i podniosły nastrój wśród słuchaczy. Wszyscy wzbogacili swoją wiedzę o burzliwej historii polskiego narodu. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a Pan Dyrektor A. Maluchnik podziękowała za wspaniały występ.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »