Uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chłopiej Łące

Strażakiem być… to wielka odpowiedzialność, odwaga i zaszczyt.

5 maja 2018 roku odbyły się gminne uroczyste obchody dnia św. Floriana – patrona strażaków.

Uroczystość ta rozpoczęła się mszą św. odprawioną w intencji strażaków w kościele parafialnym w Krasnosielcu, której przewodniczył ks. dziekan Andrzej Kotarski. Przed nabożeństwem odbył się przemarsz pocztów sztandarowych i przedstawicieli wszystkich jednostek strażackich ulicami Krasnosielca.

Ciąg dalszy uroczystości odbył się wokół remizy strażackiej w Chłopiej Łące. Był to szczególny dzień dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chłopiej Łące, ponieważ w tym roku obchodzili jubileusz 50-lecia powstania jednostki.

Wójt Gminy Krasnosielc wygłosił krótkie przemówienie, złożył gratulacje dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chłopiej Łące i podziękował Sołtysowi Annie Rosołowskiej za ogromny wkład w pracę na rzecz całej miejscowości składając na ręce piękny bukiet kwiatów.

Podczas uroczystości każdy z zaproszonych gości dziękował strażakom za ich pracę, poświęcenie i ogromną odwagę życząc każdemu tylu powrotów z akcji co i wyjazdów.

Święto strażackie było również okazją do wręczenia medali i odznaczeń.

W tym roku Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyznał swoje odznaczenia, które w jego imieniu wręczyli Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak oraz Marian Krupiński. Medalem Pro Masovia zostali uhonorowani: Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Chłopiej Łące oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pienicach.

Złoty medal „ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA„ otrzymali:

Dh Sylwester Cychowski – OSP Krasnosielc

Dh Leszek Kubat – OSP Niesułowo

Dh Roman Tupacz – OSP Chłopia Łąka

Dh Edmund Walendziak – OSP Chłopia Łąka

Dh Stanisław Waszczak – OSP Chłopia Łąka

Srebrny medal „ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA„ otrzymali:

Dh Tomasz Płocharczyk – OSP Krasnosielc

Brązowy medal „ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA„ otrzymali:

Dh Tadeusz Dąbrowski – OSP Chłopia Łąka

Dh Radosław Dudek – OSP Wólka Drążdżewska

Dh Adam Krupiński – OSP Krasnosielc