8-15 maja- Tydzień Bibliotek – „Co w trawie piszczy?”

Maj – to bardzo pracowity miesiąc dla placówek kultury, m.in. dla bibliotek. To właśnie
w tym miesiącu obchodzony jest corocznie , w dniach 8-15 maja- Tydzień Bibliotek. Tegoroczny Tydzień upłynął pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Biblioteki w całym kraju przygotowały w tym okresie dla swoich czytelników szereg atrakcji.

Publiczna Biblioteka Samorządowa w Krasnosielcu także włączyła się do tej akcji i zaprosiła aktorów teatru „Edu-Artis” z Krakowa ze spektaklem pt. „Co w trawie piszczy?”. Odbył się on 10 maja , najpierw w sali GOK-u w Krasnosielcu a następnie w sali gimnastycznej w Drążdżewie. W pierwszym spektaklu uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-II z Krasnosielca, w drugim zaś -przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV z Drążdżewa – w sumie około 220 osób. Główną bohaterką przedstawienia była pszczółka Maja, której towarzyszyli: Gucio, Filip i pajęczyca Tekla. Wspólnie z młodymi widzami poszukiwali oni najpiękniejszych bajek, aby stworzyć z nich bibliotekę dostępną dla wszystkich mieszkańców łąki.

Zabawa była wspaniała, często przerywana wybuchami śmiechu.

Myślę, że przedstawienie spełniło swój cel i zachęciło przyszłych czytelników do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia interesujących książek a także pokazało, jak ciekawie można spędzać wolny czas.

K. Rybacka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »