I Gminny Konkurs Matematyczny

15 maja w Szkole Podstawowej w Rakach odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny, którego organizatorami były szkoły podstawowe z Drążdżewa i Raków. Konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów matematyką, wyzwalanie aktywności matematycznej, wdrażanie do logicznego myślenia, a przede wszystkim dostarczenie uczniom satysfakcji, szansy i radości sukcesu. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I – VII szkół podstawowych z terenu naszej gminy, podzieleni na trzy kategorie wiekowe: I – III, IV – V oraz VI – VII. W konkursie wzięło udział łącznie 54 miłośników matematyki ze szkół podstawowych z Amelina, Drążdżewa, Krasnosielca i Raków. Uczestnicy z klas I – III oraz IV – VI mieli za zadanie rozwiązać testy składające się z 15 zadań. Zmagania trwały 60 minut. Nie obyło się bez dogrywki. Starsi uczestnicy konkursu (klasy VI – VII) przygotowywali gry dydaktyczne, a najlepsi prezentowali swoje prace w dniu konkursu. W komisji konkursowej zasiadły panie nauczycielki, które przyjechały ze swoimi podopiecznymi: Bogusława Więcek, Hanna Flejszer, Bożena Szymańska oraz organizatorki konkursu Edyta Grabowska i Marzena Nowak. Po analizie prac konkursowych przyznano nagrody następującym osobom:

Klasy I – III:

I miejsce – Wiktoria Jaworska SP Drążdżewo

II miejsce – Dominika Orzoł SP Amelin

III miejsce – Krzysztof Bakuła SP Drążdżewo

Klasy V – VI:

I miejsce – Michał Wróblewski SP Krasnosielc

II miejsce – Julia Grabowska SP Raki, Szymon Morawski SP Amelin

Nagrodzone prace w kategorii klas VI – VII:

„Wąż matematyczny”- grę wykonała Oliwia Płuciennik SP Drążdżewo

„Matematyczne 5 sekund” – grę wykonali Jakub Warych i Adam Sztych SP Drążdżewo

„Coolmath” – grę wykonały Weronika Zadrożna i Natalia Wyszyńska SP Drążdżewo

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych, logicznych i dydaktycznych oraz akcesoriów komputerowych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Nagrody wręczała pani Teresa Kaszuba dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakach. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie osiągnęli najwyższy średni wynik punktowy spośród wszystkich czterech uczestniczących szkól. Szkoła Podstawowa z Drążdżewa otrzymała pamiątkowy dyplom. Uczestnicy zmagań zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu.

Marzena Nowak

Edyta Grabowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »