Szkolenie dla rodziców i nauczycieli poświęcone profilaktyce narkotykowej

W piątek 18 maja 2018 r. o godz.15:00 w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyło się szkolenie dla rodziców i nauczycieli poświęcone profilaktyce narkotykowej. Szkolenie poprowadził pan Łukasz Łazarz – nasz dzielnicowy. Podczas zajęć uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat problematyki uzależnień, a także poznali regulacje prawne związane z tematyką narkotykową.

Przedstawiona została prezentacja dotycząca szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy oraz zaprezentowana walizka edukacyjna. W walizce znajdowały się atrapy 11 najpopularniejszych środków odurzających. Oprócz woreczków z narkotykami policyjna walizka wyposażona jest w gadżety, które służą do przechowania i zażywania tych substancji. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, które służą jako schowki do narkotyków. Wśród gadżetów był np. scyzoryk, który po rozłożeniu okazuje się metalową lufką do palenia. Edukacja rodziców i wychowawców, ma na celu wyostrzenie ich czujności. Niepozorna metalowa śruba może się okazać schowkiem na dopalacze, a zabawkowa piłeczka młynkiem do marihuany.

Szkolenie odbyło się w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Bardzo dziękujemy panu policjantowi Łukaszowi Łazarzowi za cenne informacje.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »