Gminny Konkurs Czytelniczy

Wśród legend znad Orzyca – to już dziesiąta edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez Bibliotekę Szkolną Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu. Konkurs cieszy się zainteresowaniem dzieci od 2009r, kiedy to odbył się po raz pierwszy. Był to konkurs wiedzy o Janie Brzechwie i jego twórczości pod hasłem: Brzechwa dzieciom, przeznaczony dla uczniów klas I – III. Trzyosobowe drużyny odpowiadały na pytania dotyczące twórczości i życia J. Brzechwy. Były też do rozwiązania rebusy, zagadki, kolorowanki. Rywalizację drużyn zaś kończyły inscenizacje utworów. Kolejne dwie edycje to konkursy literackie, a następne trzy to konkursy plastyczne. Ostatnie pięć edycji były skierowane do uczniów klas IV-VII.

Tematyka Gminnych Konkursów Czytelniczych przedstawiała się następująco:

2009 – Brzechwa dzieciom.

2010 – Lokomotywą Pana Tuwima przez świat!

2011 – Wśród przyjaciół Kubusia Puchatka.

2012 – Astrid Lindgren i jej Dzieci z Bullerbyn.

2013 – Puc, Bursztyn i inne zwierzaki. Jan Grabowski i jego książki.

2014 – Dlaczego warto czytać?

2015 – To warto przeczytać!

2016 – W świecie baśni Andersena.

2017 – Okładka mojej ulubionej książki.

2018 – Wśród legend znad Orzyca.

Prace uczniów oceniała komisja, w której od początku uczestniczą p. Aldona Rusinek i p. Krystyna Wierzbicka – Rybacka i przez pierwsze trzy konkursy p. Barbara Kołodziejczyk. Potem w kolejnych konkursach członkami komisji były: p. B. Heromińska, p. M. Czarnecka, p. B. Bębenkowska, p. E. Żbikowska, p. L. Dawidziuk, p. A. Dobrzyńska, p. J. Kaczorek i p. U. Dembicka.

Finał X Gminnego Konkursu Czytelniczego – Wśród legend znad Orzyca odbył się 30 maja 2018r. Wpłynęło 39 prac ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie i w Krasnosielcu.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce komisja przyznała Karolowi Płoskiemu ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie za ilustrację do legendy Deska z przydrożnego krzyża.

II miejsce zajęło troje uczniów:

– Magdalena Sobocińska ze Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu za ilustrację do legendy O zatopionym mieście i suliskich dzwonach,

– Weronika Wronowska ze Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu i ilustracja do legendy Nocna przygoda krasnosielckiego drwala,

– Wojciech Napierkowski z SP w Drążdżewie, ilustracja do legendy Deska z przydrożnego krzyża

III miejsce zdobyli:

– Szymon Kacprzyński z SP w Drążdżewie i ilustracja do legendy Suliski diabeł,

– Natalia Płuciennik z SP w Drążdżewie, ilustracja do legendy Jak ropucha za dobroć zapłaciła,

– Paweł Gozdek z SP w Drążdżewie, ilustracja do legendy Suliski diabeł,

Komisja postanowiła również przyznać cztery wyróżnienia. Otrzymali je następujący uczniowie:

– Julia Parzuchowska z SP w Drążdżewie za ilustrację do Deska z przydrożnego krzyża,

– Maja Szachta z SP w Drążdżewie za ilustrację do Ślady na piasku,

– Piotr Lipka z SP w Drążdżewie za ilustrację do legendy Suliski diabeł,

– Natalia Wyszyńska z SP w Drążdżewie za ilustrację do legendy O zatopionym mieście i suliskich dzwonach.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnych edycji.

AS