Spotkanie ze strażakami

Dnia 31 maja, w środę dzieci z grupy „Smerfy” i z grupy „Sówki” z niecierpliwością oczekiwały przyjazdu przedstawicieli Ochotniczej Staży Pożarnej z Drążdżewa. Gościli u nas strażacy: pan Jerzy Kuśmierczyk, pan Mateusz Sztych i pan Tomasz Włodarski. Podczas spotkania strażacy przybliżyli obecnym zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych. Zaprezentowali naszym wychowankom ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych-gaśniczych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Z wielką radością przymierzali strój strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę jak strażak. Mieli również możliwość zobaczenia z bliska wozu bojowego i sprzętu znajdującego się w nim. Wielką atrakcją okazała się przejażdżka wozem strażackim, ale największą frajdą dla naszych maluchów było lanie wody. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, a dzieci wręczyły naszym gościom drobne upominki. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »