Wycieczka szkolna uczniów ze szkoły w rakach

28 maja 2018r. uczniowie kl. IV-VI naszej szkoły udali się na dwudniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego, Sandomierza oraz okolic.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kazimierz Dolny – jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Tam wdrapaliśmy się na sam szczyt wieży strażniczej, z której rozciągał się piękny widok na Wisłę i całe miasto. Później udaliśmy się na Starówkę, gdzie podziwialiśmy otaczające Rynek kamienice oraz pozostałości z czasów, gdy Polską rządził Kazimierz Wielki. Po ok. 3 godzinnym zwiedzaniu zarządzono czas wolny, podczas którego można było zakupić pamiątki oraz maślane koguty – symbol Kazimierza Dolnego. Następnie udaliśmy się do Krzemionek Opatowskich, gdzie mieści się kopalnia krzemienia pasiastego oraz Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. Tam przeszliśmy liczącym ok. 1,5 km długości podziemnym korytarzem i poznaliśmy jak 5000 lat temu nasi przodkowie wydobywali krzemień. Później udaliśmy się do hotelu.

Drugi dzień powitał nas pięknym słońcem. Po sutym śniadaniu wyruszyliśmy w stronę Opatowa, by poznać od środka Zakład Cukierniczy Krówki Opatowskiej. Na miejscu braliśmy udział w warsztatach cukierniczych, których słodkim zakończeniem było zapakowanie w ozdobne kuferki własnoręcznie wykonanych krówek. Następnie udaliśmy się do Sandomierza, czyli miasta filmowego „Ojca Mateusza”. Tam wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy wzdłuż i wszerz całe miasto. Największą atrakcją było przejście przez Furtę Dominikańską, czyli tzw. Ucho Igielne. Legenda głosi, że czasami Ucho Igielne się zamyka, ale dzieje się to wtedy, gdy przechodzi przez nie osoba mająca coś na sumieniu. Po ukończeniu zwiedzania wyruszyliśmy w drogę powrotną. W jej trakcie nie mogło zabraknąć obowiązkowego punktu każdej wycieczki, czyli posiłku w McDonald’s. Gdy już napełniliśmy nasze brzuchy, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Ta wycieczka była bardzo udana. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz odwiedzimy te miejsca.

Katarzyna Glinka Kl.VI

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »