III edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „Be the Best”

Język angielski nie jest językiem obcym dla uczniów szkół podstawowych Gminy Krasnosielc. Udowodnili to biorąc udział w III edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „Be the Best”, którego Organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Rakach.

W konkursie wzięli udział uczniowie z czterech szkół: Szkoły Podstawowa im. Stanisława Kostki w Amelinie, Szkoła Podstawowa im. Edwarda Rolskiego w Drążdżewie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krasnosielcu oraz Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Rakach.

Najlepsze cztery osoby z każdej szkoły wzięły udział w finałowym etapie międzyszkolnym. Tegoroczny edycja była wyrównana, gdyż różnice punktowe były minimalne. Głównym celem konkursu była promocja języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych, jak również zwrócenie uwagi na ważną rolę jaką w dzisiejszym świecie odgrywa znajomość języków obcych. Konkurs stworzył szansę promocji i wyróżnienia uczniów zdolnych w klasach IV-VII szkoły podstawowej oraz wzmocnił motywację do nauki. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz rywalizacja z innymi uczestnikami z pewnością stanowiła istotny bodziec pobudzający twórcze myślenie, kształtowanie estetyki wypowiedzi pisemnej oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Wszystkim uczestnikom II etapu wręczono dyplomy, zaś zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Nad przebiegiem etapu gminnego konkursu czuwała Gminna Komisja Konkursowa, w skład której weszły nauczyciele języka angielskiego ze szkół Gminny Krasnosielc : p. Anna p. Krukowska, p. Anna Wosiak, p. Konrad Zysk oraz p. Justyna Zysk.

WYNIKI KONKURSU PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:
I miejsce – Julia Chełchowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu
II miejsce– Katarzyna Glinka z Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Rakach.
III miejsce – Piotr Szczepański ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Justyna Zysk

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »