Odjazdowy Bibliotekarz 2018 – nasz rajd

W sobotę, 9 czerwca, już po raz szósty, odbył się rajd rowerowy pn. „Odjazdowy Bibliotekarz”. Przez 5 minionych lat organizatorem rajdu była jedynie Publiczna Biblioteka Samorządowa w Krasnosielcu. W tym roku do jego organizacji aktywnie włączyli się członkowie Gminnego Klubu Seniora.

Od samego rana wszystko szło jak z płatka. Przepiękna, słoneczna pogoda sprawiła, że na miejscu startu stawiło się 60 miłośników jazdy rowerem, chętnych do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wśród uczestników największą grupę stanowiły osoby w tzw. „kwiecie wieku”. Nie zabrakło też najmłodszych. W drogę wyruszyliśmy o godz. 10.00. Trasa wiodła ścieżką ekologiczną aż do rezerwatu przyrody „Zwierzyniec”, gdzie na uczestników czekała kawa, herbata i ognisko. Były też inne atrakcje: dla dzieci gry i zabawy; dla dorosłych zaś wspólne śpiewanie.

Bezpieczny przejazd zapewnili nam druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krasnosielca i Chłopiej Łąki. Rajd zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek a wspaniała pogoda i dobre humory towarzyszyły uczestnikom aż do powrotu do domu. Niektórzy żałowali tylko, że wspólne spotkanie trwało zbyt krótko.

Krystyna Wierzbicka-Rybacka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »