Sebastian i Adrian finalistami Konkursu Geograficznego

Uczniowie naszego gimnazjum, Sebastian Jędrzejewski i Adrian Goździewski z klasy IIIb brali udział w finale przedmiotowego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Nasi prymusi jako jedyni reprezentowali w finale tych zawodów nasz Powiat Makowski. Sebastian już po raz drugi zdobył tytuł finalisty konkursu. Nasi prymusi kontynuują coroczne, bardzo wysokie osiągnięcia uczniów krasnosielckiego gimnazjum w tym konkursie: Basi Kaczorek– finalistki konkursu, Wiktorii Załęskiej – finalistki konkursu, Kacpra Włodarskiego – laureata konkursu, Adama Suskiego – finalisty konkursu, Eli Tupacz – laureatki konkursu i Dominiki Domińskiej – finalistki konkursu.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to zawody najwyższej rangi, cieszą się one największym prestiżem, ale są to jednocześnie konkursy o największym stopniu trudności.

Konkursy te są organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowania wybranym przedmiotem nauczania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych. Celem konkursu geograficznego było rozwijanie ciekawości poznawczej uczniów oraz rozwijanie ich uzdolnień geograficznych. Lista finalistów tego konkursu obejmuje wyłącznie uczniów ze szkół warszawskich. Uzyskując ten sukces Sebastian i Adrian dostaną dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej, oraz oczywiście stopień celujący z geografii na świadectwie końcowym. Życzymy naszym prymusom osiągnięcia również innych nagród.
A oto co piszą sami finaliści o swoim udziale w konkursie:

Sebastian Jędrzejewski:

„Chodzę do trzeciej klasy gimnazjum, ale już od pierwszej klasy interesuję się geografią. Ciekawie prowadzone lekcje przez pana nauczyciela zainspirowały mnie w drugiej klasie do wzięcia udziału w konkursie kuratoryjnym z tego przedmiotu. Zdobyłem wtedy tytuł finalisty i doświadczenie przydatne w kolejnych latach nauki. Postanowiłem więc, spróbować swoich sił również w tym roku. Po bardzo udanym drugim etapie (rejonowym) konkursu, gdzie uzyskałem najlepszy wynik w całym województwie, zmotywowałem się do dalszej pracy. Etap wojewódzki odbył się w Warszawie, gdzie poziom konkursu był jeszcze wyższy niż w tamtym roku, a ilość zadań bardzo trudnych większa. Nie miałem za dużo szczęścia, po raz kolejny uzyskałem tytuł finalisty, a do tytułu laureata zabrakło mi jedynie 3 punkty. Mimo to jest to dla mnie olbrzymi sukces, tym bardziej, że jest to moje drugie tego typu osiągnięcie. Czuję się również zaszczycony, że mogłem rywalizować z warszawską elitą. O wielkości sukcesu świadczy fakt, że otrzymałem list od fundacji z propozycją dostania stypendium i kontynuowania dalszej nauki w bardzo dobrym liceum w Warszawie, które jest jednym z najlepszych w Polsce. Uważam tę propozycję za ciekawą i zastanawiam się nad jej realizacją z uwagi na wysoki poziom nauczania w tej szkole. Na koniec chciałbym serdecznie podziękować mojemu nauczycielowi geografii, panu Edmundowi Mące za wysiłek włożony w przygotowanie mnie do wszystkich etapów konkursu i motywowanie mnie do pracy. Podziękowania należą się też moim rodzicom, którzy przez cały czas mnie wspierali”.

Adrian Goździewski:

„ Już w szkole podstawowej interesowałem się przyrodą, a w szczególności lubiłem tematy dotyczące geografii. Od początku nauki w gimnazjum przedmiot ten stał się jednym z moich ulubionych, a nauka jego przychodziła mi łatwo. W klasie trzeciej postanowiłem więc wziąć udział w geograficznym konkursie przedmiotowym, aby rozwijać swoje zainteresowania. Najpierw udało mi się awansować do etapu rejonowego, co już było dla mnie wielkim osiągnięciem. Zadania na etapie rejonowym, który się odbył w Ostrołęce były trudne, ale byłem dobrze przygotowany, bardzo dużo pracowaliśmy na dodatkowych zajęciach koła zainteresowań. Tylko nas czworo, w tym ja i Sebastian awansowaliśmy do etapu wojewódzkiego w Warszawie. Na etapie wojewódzkim niektóre zadania były bardzo trudne. Napisałem dobrze, ale zabrakło mi jedynie dwa punktów do uzyskania tytułu finalisty. Uważam swój udział w konkursie za duże osiągnięcie. Cieszę się, że mogłem poszerzyć swoją wiedzę, która z pewnością przyda mi się w liceum. Bardzo dziękuję panu Edmundowi za przygotowanie mnie do każdego z trzech etapów konkursu podczas dodatkowych zajęć koła zainteresowań oraz za wsparcie, które zachęcało mnie do dalszej pracy. Dziękuję również moim rodzicom, którzy mnie motywowali do pracy”.

Serdecznie gratulujemy Sebastianowi i Adrianowi oraz ich rodzicom sukcesu w konkursie kuratoryjnym. Życzymy Wam, abyście nadal podejmowali kreatywne działania w dziedzinie nauki oraz rozwijali swoje naukowe pasje. Składamy życzenia powodzenia w dalszych etapach kształcenia.
Tradycyjnie, gorąco pozdrawiam naszych absolwentów – laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów z geografii i z historii, których przygotowywałem – szczególnie tych z ostatnich lat: Basię Kaczorek, Wiktorię Załęską, Kacpra Włodarskiego, Adama Suskiego, Elę Tupacz, Dominikę Domińską, Olę Wilkowską, Radka Ładę. Wasze osiągnięcia były również wyjątkowe. Wiemy, że świetnie realizujecie swoje zamierzenia. Trzymajcie tak dalej i spełniajcie swoje marzenia!

Edmund Mąka

Sebastian Jędrzejewski

Adrian Goździewski

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »