Bezpieczne wakacje

W poniedziałek, 18 czerwca 2018 r. naszą szkołę odwiedził policjant, dzielnicowy – sierż. szt. pan Łukasz Łazarz. W trakcie spotkania przeprowadził rozmowę z dziećmi klas I – VII na temat bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówił jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Przestrzegał również przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Omówił zasady zachowania się podczas wypoczynku w górach oraz niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać nas wsi podczas prac rolniczych. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, na wsi, w mieście, w górach czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, a pan policjant udzielał wskazówek jak bezpiecznie bawić się podczas wakacji, po to, aby po ponad 2 – miesięcznym odpoczynku szczęśliwie i pełni sił wrócić do szkoły.

Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »