Śniadanie daje moc

Uczniowie z klasy II i III a ze szkoły w Drążdżewie pod kierunkiem wychowawcy sami robili kanapki. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Działania te poprzedziła pogadanka na temat jedzenia zdrowych produktów. Uczniowie wiedzą, że zdrowa żywność, m.in.: woda mineralna, soki bez dodatku cukrów, napoje bez konserwantów, przetwory mleczne, kanapki na bazie pieczywa pełnoziarnistego, sałatki, owoce i warzywa są mile widziane w codziennym odżywianiu. Wcześniej rozmawiali o zasadach zdrowego odżywiania, m.in. o tym jak komponować posiłki, jak łączyć smaki, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać i jeść śniadanie? W ten sposób dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania, rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Kanapki przygotowane przez dzieci nie tylko były smaczne, kolorowe i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Nasza szkoła bierze udział w „Programie dla szkół”, którego celem jest promowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Właściwe odżywianie jest bardzo ważne, gdyż wpływa na funkcjonowanie dziecka w szkole i w domu.

Bożena Kołakowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »