Narodowe Czytanie

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.

W tegoroczna edycję włączyła się też Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu. W piątek 7 września 2018 uczniowie obejrzeli prezentację o życiu
i twórczości Stefana Żeromskiego. Mieli możliwość wirtualnego zwiedzania polskich muzeów i miejsc związanych z pisarzem. Wysłuchali fragmentów ,,Przedwiośnia” czytanych przez nauczycieli naszej szkoły: Alinę Błaszkowską, Edytę Błaszczak oraz Andrzeja Sieraka..
W bibliotece szkolnej mogli obejrzeć wystawę książek S. Żeromskiego.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »