Dzień Głośnego Czytania z Gangiem…

O wczesnym poranku, bo tuż po godzinie ósmej uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu w piątek 28 września 2018 roku zaczęli świętować Dzień Głośnego Czytania. W tym roku motywem przewodnim naszego czytania były przygody niesfornych zwierzaków z Gangu Słodziaków, czyli: lisa Lucka, bobra Borysa, sowy Zosi, jeża Jerzyka, zajęczycy Zuzi i rysia Rysia.

Odwiedził nas leśnik pan Jakub Dudek, który opowiadał o swojej pracy. Spotkanie zaczęliśmy od przeczytania wstępu do książki Co się stanie na leśnej polanie, czyli gang Słodziaków Renaty Piątkowskiej, rozdział ten przeczytali Pan Leśnik i Andrzej Sierak – nauczyciel-bibliotekarz. Leśnik opowiadał o zwierzętach żyjących w lesie, o ich zwyczajach. Razem szukaliśmy podobieństw pomiędzy bohaterami książki ze zwierzętami żyjącymi w lesie. Były konkursy z wiedzy o lesie i jego mieszkańcach, dobre odpowiedzi Pan Leśnik nagradzał opaskami odblaskowymi, zakładkami i gadżetami o tematyce leśnej. Nasze spotkanie rozweselały piosenki: Spacer po lesie, Co u Słodziaków, Choć poznaj Gang Słodziaków.

W bibliotece szkolnej z kolei czytaliśmy przez cały dzień fragmenty z książek o zwierzętach m. in.: Sowa ptak nocny, Psie troski, Zwierzęta budują, Puc, Bursztyn i goście. Na czytelników czekały tez numery czasopisma Echa leśne , w których oprócz ciekawych artykułów można obejrzeć zdjęcia zwierząt leśnych mieszkańców naszych lasów.

Zapraszamy do galerii

AS

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »