Poezja ks. Jana Twardowskiego- niezwykłe spotkanie w GOK Krasnosielc

„Za zielonymi drzwiami” to spektakl o ks. Janie Twardowskim, niezwykłym kapłanie i poecie, który mieliśmy okazję obejrzeć i wysłuchać w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu. To drugie spotkanie z cyklu „Jesiennych spotkań aktorsko-autorskich” odbywających się w GOK-u dzięki współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie.

Podczas spotkania z Panią Teresa Lipowska i Grzegorzem Gierakiem, mieliśmy okazję wysłuchać wierszy, tych bardzo popularnych jak „Śpieszmy się kochać ludzi…” i tych mniej znanych, pisanych w latach młodości, kiedy ks. Jan Twardowski nie myślał jeszcze o kapłaństwie. Ostatecznie o jego drodze życia rozstrzygnęło Powstanie Warszawskie. „Zginęli w nim wszyscy moi bliscy koledzy – pisał po latach – miałem wyrzuty sumienia, że nie zginąłem razem z nimi. W każdym razie w 1945 roku wstąpiłem do warszawskiego seminarium duchownego”.

Z Warszawą, w której urodził się ksiądz Jan Twardowski związany był do końca życia. Mieszkał tuż obok kościoła sióstr wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, a do jego skromnego mieszkania prowadziły…zielone drzwi. Z tego właśnie szczegółu biografii Księdza Jana zaczerpnięty został tytuł spektaklu. Ma on formę kameralnego spotkania – nie tylko z poezją ks. Jana Twardowskiego, ale też z osobistymi, wzruszającymi wspomnieniami o nim, którymi dzieli się Pani Teresa Lipowska.

Z wielką przyjemnością przybyli na spotkanie goście wsłuchiwali się w pięknie przygotowany program jak również w osobiste wspomnienia aktorki, która miała możliwość poznać ks. Twardowskiego jako wrażliwego człowieka i wybitnego poetę.

Dziękując wszystkim za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie zapraszamy na kolejne spotkanie, tym razem z balladami Buata Okudżawy- 28 października 2018 r. Serdecznie zapraszamy również te osoby, które jeszcze nie miały okazji skorzystać z proponowanych spotkań. Zapewniamy o miłej atmosferze, ogromnych emocjach i ciekawych wspomnieniach.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »