Elementarz małego patrioty

W poniedziałek 1 października 2018 r do Szkoły Podstawowej w Drążdżewie przybył Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „MAGIK” z Białegostoku z przedstawieniem „Elementarz małego patrioty”. Jest to spektakl opowiadający o perypetiach małej Zosi, która z niezdyscyplinowanego urwisa zmienia się w gorącą patriotką, zafascynowaną historią swojego narodu i jego wielkimi bohaterami. Na zmianę postawy w zachowaniu Zosi mają wpływ niezwykłe przygody, w których dziewczynka spotyka postacie historyczne zasłużone dla ojczyzny. Kontakt z wielkimi bohaterami narodowymi, a także przypomnienie w sposób barwny i ciekawy ważnych momentów z historii Polski wzbudza u Zosi miłość do Ojczyzny, a także chęć służenia jej z oddaniem. Główna bohaterka, współczesna dziewczynka, a przez to tak bliska dzisiejszym dzieciom niewątpliwie przyczynia się do pogłębienia ich świadomości narodowej, która powinna być kształtowana już od najmłodszych lat, a także zachęci do poznawania bogatej historii Polski. W tym roku obchodzimy 100-lecie niepodległości Polski.

Przedstawienie charakteryzowało się zaskakującą akcją, dialogiem z publicznością, a także wieloma śmiesznymi sytuacjami. Posiada ważne przesłanie, którym jest pielęgnacja tożsamości narodowej i szacunek do Ojczyzny.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »