ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W AMELINIE

Różne buzie, różne włosy, różne uszy oraz nosy.

Różne oczy – ich kolory, różne na plecakach wzory.

To dobrze, że każdy się różni od siebie

jak chmurka od chmurki na błękitnym niebie,

jak drzewo od drzewa w zielonych gdzieś lasach.

Lecz razem jesteśmy: hej ho! PIERWSZA KLASA”

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W AMELINIE

25 października 2018 r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I.

Punktualnie o godzinie 10.00 przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała przybyłych gości: Panią dyrektor, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości – uczniów klasy I, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na poczet sztandarowy szkoły.

Pasowanie na ucznia „wielkim ołówkiem” – było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, znaczków oraz zeszytów i ołówków ufundowanych przez Instytut Pamięci Narodowej promującą akcję 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości . Uśmiechnięci Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty.

Na zakończenie wszyscy przybyli goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »