Mała książka – wielki człowiek

Piątek 26 października w Publicznej Bibliotece Samorządowej w Krasnosielcu był dniem, w którym została zainaugurowana kampania społeczna Instytutu Książki pod nazwą „ Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ta skierowana jest do dzieci urodzonych w 2015 roku. Jej celem jest uświadomienie rodzicom, jak ważne jest czytanie dzieciom już od dnia narodzin. Przy wsparciu dorosłego literatura dziecięca staje się wspaniałym przewodnikiem, pomagającym młodemu czytelnikowi odkrywać otaczający go świat, rozbudza wyobraźnię i inspirację do twórczych praktyk.

Na spotkanie z tej okazji przyszły dzieci wraz z mamami. Każdy maluch otrzymał prezent w postaci „ Wyprawki czytelniczej”, w której skład wchodzi książka dla dziecka oraz broszura dla rodziców „książką połączeni” ukazująca rolę książek w rozwoju małego człowieka i wskazówki, skąd czerpać wiedzę o wartościach literatury dziecięcej. Książeczka „Pierwsze wiersze dla…” to nietypowa pozycja której ni znajdziemy w księgarniach. To harmonijnie skomponowany, pięknie ilustrowany wybór wierszy znakomitych polskich poetów m.in. takich jak: Wandy Chotomskiej, Joanny Papuzińskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Józefa Czechowicza.

Oprócz tego każdy trzylatek otrzymał „Kartę małego czytelnika”. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10 zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Podczas naszego spotkania dzieci wysłuchały krótkiej bajeczki, którą przeczytała im pani dyrektor biblioteki, otrzymały także baloniki i słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję na kolejne spotkania z nowymi czytelnikami, gdyż projekt ten będzie realizowany do końca grudnia 2018 roku. Zapraszamy!!!

Anna Bojarska Ewa Ochtera

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »