Chór przyjechał do Krasnosielca – Zapraszamy!

Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego koncertuje na co dzień w wielkich salach koncertowych Warszawy, na festiwalach muzycznych w całej Polsce, w słynnych katedrach i kościołach na całym świecie, jednak równie często z przyjemnością występuje w najdalszych zakątkach naszego kraju dla lokalnej publiczności. W 2018 roku ponownie ruszy w Polskę z koncertami cyklu „Chór przyjechał” – stanie się tak dzięki dotacji, którą Chór i współpracujące z nim Stowarzyszenie Dramma per Musica uzyskały z programu „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Już 24 i 25 listopada Collegium Musicum UW pojawi się w Krasnosielcu (powiat makowski, województwo mazowieckie), by w ciągu jednego weekendu zaśpiewać dwa koncerty „Chór przyjechał”. W sobotni wieczór w sali Gminnego Ośrodka Kultury zabrzmi koncert „Miłość nieduża” – piosenki do tekstów Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej, te znane i te mniej znane, opracowane dla chóru przez jego dyrygenta, Andrzeja Borzyma. W niedzielę po południu, bezpośrednio po mszy w krasnosieleckim kościele św. Jana Kantego, zespół zaprezentuje klasyczny chóralny repertuar – arcydzieła polskiej muzyki od XVI do XXI wieku, do słów naszych najwybitniejszych poetów, często inspirowane folklorem podhalańskim i kurpiowskim.

„Miłość nieduża” – piosenki Jeremiego Przybory i Agnieszki Osieckiej

Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu

Sobota, 24 listopada 2018 r., godz. 18:00

„Gaude Mater Polonia” – polska muzyka chóralna

Kościół św. Jana Kantego w Krasnosielcu

Niedziela, 25 listopada 2017 r., godz. 13:00

Na oba koncerty wstęp wolny.

Tegoroczny cykl „Chór przyjechał” miał swoją inaugurację we wrześniu w nadbałtyckim Ustroniu Morskim, zaś kolejny koncert odbędzie się w grudniu w mazowieckim Chynowie.

Trasa chóru

 

 

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »