Śpiewamy dla Niepodległej

Przegląd Piosenki Patriotycznej odbył się 7 listopada. W tym wydarzeniu uczestniczyły dzieci ze starszych grup. Zaprezentowali przedszkolnej publiczności pieśni patriotyczne: Zuzia zaśpiewała „Co to jest niepodległość”, Adaś i Amelka „Płynie Wisła, płynie”, Blanka „Legiony” ,Oliwka ,,Idę walczyć mamo” , Ania, Ola i Julcia „Wojenko, wojenko”. Chórek z grupy 3 wykonał pieśń „ Przybyli Ułani” i ,,Jak szło wojsko…”. Wszystkie występujące dzieci wykazały się odwagą i talentem wokalnym, a dla niektórych był to pierwszy występ przed tak liczną publicznością. Mali artyści zostali nagrodzeni wielkimi brawami, dyplomami i nagrodami. Na zakończenie dzieci z całego przedszkola odśpiewały Hymn Narodowy. Kolejnym punktem dnia był przemarsz wszystkich dzieci z nauczycielami na miejscowy cmentarz, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalony znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza. Udział w tego typu wydarzeniach wspiera wychowanie patriotyczne i kształtuje wśród dzieci wartości narodowe i miłość do Ojczyzny.

I. Chełchowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »