Gdy myślę Ojczyzna…

W ramach obchodów 100- rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Gminny Ośrodek Kultury zorganizował trzy konkursy dla dzieci i młodzieży z Gminy Krasnosielc pod wspólnym hasłem: „Gdy myślę Ojczyzna”.

W konkursie literackim wzięło udział 9 osób. Zadaniem uczestników konkursu było dowolne zinterpretowanie tematu konkursu „Gdy myślę Ojczyzna” w formie eseju, rozprawki lub opowiadania. Praca konkursowa nie mogła przekraczać 5 stron. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:

Miejsce I- Julia Parzuchowska- kl. VI- Drążdżewo

Miejsce II- Wojciech Napierkowski- kl. VI Drążdżewo

Miejsce III- Wiktoria Pogorzelska- kl. VII Drążdżewo

Wyróżnienia:

Oliwia Płuciennik- kl. VIII Drążdżewo

Joanna Kacprzyńska- kl. VI Drążdżewo

Katarzyna Glinka- kl. VIII Raki

Paulina Goździewska- kl. VII Drążdżewo

Klaudia Bednarczyk- kl. VI Drążdżewo

Piotr Lipka- kl. VIII Drążdżewo

W konkursie plastycznym wzięły udział 92 osoby, które przygotowały piękne prace. Interpretacja tematu była bardzo różna. Dla niektórych, gdy myślą Ojczyzna, pojawia się w myślach obraz żołnierza polskiego i walki zbrojnej, dla innych to flaga i godło Polski, dla innych to najbliższe środowisko-rodzina. W konkursie wykorzystywano różne techniki: ołówek, kredki, mazaki i farby, ale także były prace wyklejane cekinami, kłosami, piórami itp. Komisja konkursowa nagrodziła najciekawsze, najładniejsze prace przyznając następujące miejsca:

w kategorii szkół podstawowych kl. I-III.

Miejsce I- Barbara Nowak- Raki

Miejsce II- Karolina Janowska- Krasnosielc

Miejsce III- Zofia Nikodem- Amelin

– Julita Chmielińska- Drążdżewo

w kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI

Miejsce I- Patrycja Wilkowska- Krasnosielc

Miejsce II- Klaudia Bednarczyk- Drążdżewo

Miejsce III– Zuzanna Goceł- Drążdżewo

– Anna Heromińska- Drążdżewo

w kategorii szkół podstawowych kl. VII-VIII

Miejsce I- Oliwia Piórecka- Amelin

Miejsce II- Julia Zarodkiewicz- Krasnosielc

Miejsce III– Wiktoria Różacka- Krasnosielc

Nagrodzone prace zostały wyeksponowane podczas Gminnego Konkursu Piosenki pt. „Gdy myślę Ojczyzna”, który odbył się w GOK w dn. 10 listopada br.

Do tego konkursy zgłosiło się 21 solistów raz cztery zespoły. Dzieci i młodzież z terenu naszej gminy przygotowały wraz ze swoimi opiekunami utwory o tematyce związanej z Ojczyzną, patriotyzmem, niepodległością. Łącznie w konkursie wzięło udział 125 osób. Komisja konkursowa po przesłuchaniu wszystkich uczestników postanowiła nagrodzić następujące osoby:

W kategorii solistów klasy I-III

I miejsce: Alicja Regulaska- SP Krasnosielc

Zuzana Orzeł- SP Krasnosielc

II miejsce: Zuzanna Tupacz- SP Raki

Antoni Zduniak- SP Drążdżewo

Maria Grabowska- SP Raki

W kategorii solistów klasy IV-VIII

I miejsce: Dawid Dzięcioł- SP Krasnosielc

Oliwia Piórecka- SP Amelin

II miejsce: Julia Parzuchowska- SP Drażdżewo

Katarzyna Stancel- SP Raki

III miejsce: Joanna Tupacz- SP Raki

Wiktoria Mydło- SP Drążdżewo

W kategorii solistów klasy/ szkoły ponadgimnazjalne i dorośli

I miejsce: Karolina Ferenc- ZS Krasnosielc

W kategorii zespoły

I miejsce: Zespół wokalny ze SP w Drążdżewie

Zespół wokalny ze SP w Krasnosielcu- kl. I-III

II miejsce: Zespół wokalny ze SP w Krasnosielc kl. IV-VIII

Zespół wokalny ze SP w Rakach

Wszystkie osoby wyróżnione przez komisje konkursowe w trzech konkursach otrzymały indywidualne nagrody rzeczowe, natomiast pozostałe osoby otrzymały nagrody pocieszenia.

W również w Przedszkolu w Krasnosielcu ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, w dniu 08 listopada 2018r. odbył się konkurs recytatorki pod hasłem ,,Kto Ty jesteś? Polak mały!. W konkursie wzięło udział 19 dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Zaprezentowali oni wiersze o tematyce patriotycznej. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom artystycznego talentu, wrażliwości na słowo poetyckie, a przede wszystkim wielkiej odwagi i zaangażowania. Po konkursie wszystkie dzieci z nauczycielami wyruszyły do miejscowego parku by złożyć kwiaty i zapalić znicz pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »