Gminne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu, upamiętniająca losy trudnej historii Państwa Polskiego. Sto lat temu 11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w kościele parafialnym p.w. św. Jana Kantego w Krasnosielcu odprawiona została Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny pod przewodnictwem ks. dziekana Andrzeja Kotarskiego. W nabożeństwie uczestniczyła również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Pienic, która oprawą muzyczną uświetniła Mszę Świętą. Na uroczystość przybyli przedstawiciele straży i szkół wraz ze swymi pocztami sztandarowymi.

Po nabożeństwie odbył się koncert patriotyczny pt. „Z muzyczną drogą w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości” z udziałem chóru parafialnego „Via- Musica” z Krasnosielca, pod kierownictwem Mirosława Kruszewskiego. W pięknym wykonaniu można było posłuchać utworów takich jak: „Białe róże”, „Rozmaryn”, „Przybyli ułani” oraz wiele, wiele innych.

Po koncercie patriotycznym władze gminy złożyli kwiaty w miejscach upamiętniającym walki naszych rodaków o wolną Polskę.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »