„100 DZIECI Z PRZEDSZKOLA W KRASNOSIELCU NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI”

Z okazji Stulecia Niepodległości Polski 100 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyło w działaniach w ramach TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO:

5 LISTOPADA – ,,Pokaz Mody Patriotycznej”, ,,100 dzieci tańczy

POLONEZA dla Niepodległej”

6 LISTOPADA – ,,Spacer z flagami”

7 LISTOPADA – ,,Śpiewamy dla Niepodległej”, zapalenie zniczy i złożenie

kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza”

8 LISTOPADA – konkurs recytatorski ,,Kto Ty Jesteś? Polak mały!, zapalenie

znicza i złożenie kwiatów przy Pomniku Tadeusza Kościuszki

9 LISTOPADA – Uroczysta Akademia, teatrzyk ,,Moja Ojczyzna”, spotkanie

z członkami grupy rekonstrukcyjnej, wspólne odśpiewanie

Hymnu Narodowego, konkurs plastyczny ,,Orzeł Biały –

Godło Polski”

Dzień 9 listopada przedszkolacy z naszego przedszkola rozpoczęli obejrzeniem teatrzyku pt. ,,Moja Ojczyzna” w wykonaniu aktorów z Białegostoku. O godzinie 900 wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola uczestniczyli w uroczystym apelu.

Następnie odbyło się spotkanie z p. Leszkiem Myślak i Jakubem Myślak z grupy rekonstrukcyjnej 22 Niżegrodzkiego Pułku Piechoty. Pan Leszek opowiedział dzieciom o swoich zainteresowaniach na temat I i II wojny światowej. Dzieci obejrzały slajdy, na których przedstawione były stroje żołnierzy, sprzęt wojskowy i miejsca gdzie panowie uczestniczyli w rekonstrukcjach różnych walk.

Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: – ,,Orzeł Biały – Godło Polskie”. Konkurs skierowany był do dzieci wraz z rodzicami. Wszystkie dzieci, które brały w nim udział otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

O godzinie 1111 – 100 dzieci z naszego przedszkola odśpiewało hymn państwowy dla uczczenia 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.

O godzinie 1200 rozpoczęła się Uroczysta Akademia w wykonaniu grupy III. W akademii uczestniczyli: p. Grażyna Rogala – sekretarz Gminy Krasnosielc, ks. Andrzej Kotarski – proboszcz Parafii Krasnosielc, p. Anna Kardaś – dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu, p. Beata Heromińska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnosielcu, Radni Gminy Krasnosielc – p. Hanna Kutryb, p. Tomasz Olszewik,

p. Grzegorz Zduniak, p. Mirosław Rosołowski, p. Łukasz Napierkowski oraz rodzice dzieci z grupy III na czele z przewodniczącą Rady Rodziców p. Małgorzatą Nidzgorską.

Dzieci zaprezentowały wiersze i pieśni w programie artystycznym pod hasłem: ,,Co to jest niepodległość ?”. Całą uroczystość zakończył Polonez do muzyki z filmu ,,Pan Tadeusz”. Mamy nadzieje że ten dzień dzieci zapamiętają na zawsze.

W. Szewczak

PODSUMOWANIE

OBCHODÓW 100 – LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

W PRZEDSZKOLU

Obchody tygodnia patriotycznego dobiegły końca. Ten wyjątkowy czas upłynął w miłej, sympatycznej atmosferze i bardzo uroczyście. Wymagał od wszystkich wytężonej pracy.

Dziękuję serdecznie wszystkim Paniom nauczycielkom i pracownikom przedszkola za utrudnienia w pracy ale przede wszystkim za przygotowanie dekoracji na każdy dzień i dekoracji całego przedszkola oraz za zaangażowanie w przebieg wszystkich działań tygodnia patriotycznego 5 – 9 XI 2018r.

Dziękuję dzieciom z grupy III za wzorową prezentację wierszy, piosenek oraz piękny taniec Polonez podczas uroczystej akademii. Dziękuję też dzieciom z innych grup, które z niezwykłym przejęciem przygotowane były do każdego dnia naszego tygodnia. Dziękuję również rodzicom, którzy zaangażowali się w nasze działania, pięknie ubrali dzieci na pokaz mody, pomogli w przygotowaniach do konkursów i do uroczystej akademii.

Oprócz zdanej już relacji z każdego dnia chcę nadmienić, że przez cały tydzień dzieci i rodzice mogli robić zdjęcia ze specjalnie przygotowaną fototablicą „Kocham Polskę”. Każde dziecko z przedszkola otrzymało od Rady Rodziców prezent w postaci patriotycznej kolorowanki z naklejkami. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny pod hasłem: „ Orzeł Biały – Godło Polski” skierowany do dzieci wraz z rodzicami. Wzięło w nim udział 46 rodzin. Jakość wykonanych prac przeszła wszelkie nasze oczekiwania. Gratulacje za wyjątkowe Godła Polski.

Podsumowując myślę, że dla nas wszystkich to wielki zaszczyt, że 100-lecie Niepodległości Polski przypadło świętować akurat nam, naszym pokoleniom. Cieszę się, że społeczność przedszkolna mogła ten podniosły czas spędzić w tak miłym gronie. Serdecznie dziękuję wszystkim zaproszonym gościom i rodzicom z gr. III za przybycie do przedszkola, dzięki czemu atmosfera była podniosła i bardzo uroczysta.

Agnieszka Gałązka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »