„100 lat Niepodległej w szkołach”

W dniu 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
w Krasnosielcu
odbył się uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niepodległość to niezawisłość jednego państwa do drugiego. To inaczej suwerenność albo po prostu wolność. Dzisiaj wszyscy żyjemy w niepodległej Polsce. Jest to oczywiste, że na co dzień wcale o tym nie myślimy. Ale Niepodległość Polacy musieli sobie wywalczyć. Ta myśl była głównym przesłaniem apelu przygotowanego przez ucz. kl. III a gimnazjalnej, kl.VI a
i kl. VII a Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Barbary Dudek i p. Edmunda Mąki. Obchodom 100-lecia Niepodległości towarzyszyły konkursy: plastyczny ,,Wydarzenia sportowe stulecia” organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz konkurs poetycki zorganizowany przez świetlicę szkolną ,, Wszystko dla Niepodległej”. W konkursie plastycznym zostali nagrodzeni:

kl.1V – VI

I miejce – Ewa Gałązka

II miejsce – Kalina Rekosz

III miejsce – Patrycja Wilkowska

kl. VII – VIII i III G

I miejsce – Roksana Kowalczyk

II miejsce – Wanessa Sierak

III miejsce – Martyna Jasińska

W konkursie poetyckim otrzymali nagrody: Michalina Mamińska, Oliwia Leonik, Karolina Śladowska, Patrycja Wilkowska, Justyna Klicka, Adam Gołębiewski oraz wyróżnienia.

W bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę zatytułowaną ,,Polskie krajobrazy”, na której prezentowane są wydawnictwa albumowe ze zdjęciami znanych, ciekawych miejsc w naszym kraju. Pan dyrektor w swoim wystąpieniu poinformował iż 100 rocznicę odzyskania Niepodległości, będziemy świętować przez 4 dni. W poniedziałek w naszej szkole odbędzie się turniej tenisa stołowego.

W Szkole Podstawowej w Amelinie do tego wydarzenia przygotowywano się już od stycznia. W każdym miesiącu podejmowane były inne działania m.in. konkurs recytatorski, konkurs plastyczny, pokaz historyczny, bieg dla Niepodległej, gra terenowa.

9 listopada dokładnie o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęła się uroczysta akademia. Patriotyczne wiersze, wzruszające pieśni wprowadziły wszystkich w klimat zadumy i refleksji. Wiele pozytywnych emocji dostarczył układ taneczny z barwami biało – czerwonymi, bo właśnie takie dominowały podczas całej uroczystości.

W niedzielę 11 listopada uczniowie uczcili Święto Niepodległości w parafialnym kościele, gdzie zaprezentowali dla wiernych program artystyczny . Wspólne odśpiewanie hymnu, wysłuchanie patriotycznych wierszy i pieśni było dla zebranych wspaniałą lekcją historii i dostarczyło wszystkim wiele wzruszeń.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »