Jesienne spotkanie aktorsko-autorskie Stanisław Górka z programem Ach Panie, Panowie

W niedzielę 18 listopada 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu odbył się na liryczny recital, w którym Stanisław Górka oraz Jerzy Derfel wykonali program pt. „Ach Panie, Panowie…”. Usłyszeliśmy piosenki towarzyszące aktorowi od czasów jego młodości, autorstwa takich mistrzów jak Marian Hemar, Konstanty Ildefons Gałczyński, Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora oraz utwory ze spektakli, w których grał Stanisław Górka.

Prof. dr hab. Stanisław Górka, to aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1977 r.). Od ponad 30 lat prowadzi autorską metodą zajęcia z emisji głosu (impostacji) w Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1977-2006 występował w zespole Teatru Współczesnego w Warszawie, współpracował także z Teatrem Dramatycznym i Nowym w Warszawie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie i Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Jest liderem założonego w 1992 r. Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę – teatru specjalizującego się w kameralnych formach wokalno-aktorskich. Szerzej publiczności znany jest z roli Zbyszka – Kościelnego w serialu „Plebania”. Występował także w „Pannach i wdowach”, „Sławie i chwale”, „Pułkowniku Kwiatkowskim”, „Czasie honoru”. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Gloria Artis, w 2015 roku odebrał z rąk Prezydenta RP akt nadania tytułu profesora sztuk teatralnych.

Aktor z wielką łatwością nawiązał kontakt z publicznością, zapraszając do wspólnego śpiewania. Poprzez swój piękny głos i wyjątkowe umiejętności aktorskie przeniósł widzów w świat poezji, pięknego słowa i liryzmu, świat, który zbyt szybko odchodzi w zapomnienie. „Ach Panie, Panowie ” to swoista wędrówka po przebogatym życiu artystycznym tego świetnego aktora.

 

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »