Hej wesele!

W dniu 16.11.2018r. w Szkole Podstawowej w Krasnosielcu odbył się koncert muzyczny z cyklu koncertów dla najmłodszych, czyli dzieci z klas I-IV. Koncerty to opowieści słowno – muzyczne. Jest to połączenie lekcji muzyki i przedstawienia teatralnego przy aktywnym udziale publiczności. Drugi koncert ,,Hej wesele” to wyprawa Oskara Kolberga na wieś, w celu spisania melodii i obyczajów ludzi tam mieszkających. I tak dzisiaj wśród najmłodszych królowały polonezy, krakowiaki, kujawiaki, mazury i oberki. Dzieci świetnie przy pomocy prowadzącego wcieliły się w przypisane role. Miały możliwość posłuchania pięknej gry na skrzypcach, a także zatańczenia walca. Troje uczniów brało udział w podsumowaniu zdobytych wiadomości i otrzymali nagrody.

Alina Błaszkowska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »