Misiowe pasowanie

W dniu 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Na tej uroczystości obecni byli uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami, wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Anna Kardaś oraz dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej pani Krystyna Wierzbicka-Rybacka. Zaszczycił nas także swoimi odwiedzinami Jego Wysokość Król Andrzej I Zaczytany, Książkowa Wróżka Oliwka i najważniejszy gość Pluszowy Miś. W tym dniu bowiem świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Książkowa Wróżka i Miś zapoznały pierwszaki z biblioteką m. in. jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając, w jakich godzinach czynna jest nasza biblioteka. Następnie uczniowie klas pierwszych mieli do wykonania sporo misiowych zadań np. układanie misiowych puzzli i odgadywanie zagadek. Miś czy nie Miś to kolejna konkurencja podczas której, spośród różnych przedmiotów z zawiązanymi oczami dzieci musiały wyszukać pluszaki. Rozpoznawali piosenki o słynnych misiowych gwiazdach filmowych, był też spacer po linie z misiem na rękach. Dla publiczności przygotowaliśmy z kolei test ze znajomości niedźwiedzich obyczajów i wspólne pląsy.

Potem pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, że będą kochać książki i dbać o nie. Następnie p. Anna Kardaś i p. Krystyna Wierzbicka – Rybacka dokonały pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Każdy pierwszak na pamiątkę otrzymał kolorową zakładkę, lizaki, listy do rodziców oraz listę próśb książki.

W tym świątecznym dniu dokonaliśmy też podsumowania bibliotecznych konkursów. W konkursie plastycznym Polskie krajobrazy nagrodzone zostały następujące osoby:

– Aleksandra Zduniak kl. I a,

– Franciszek Lewandowski kl. I b,

– Julia Beczak kl. I b,

– Albert Sendal kl. II a,

– Karolina Janowska kl. II a

– Dominika Rawa kl. II a,

– Maria Zduniak kl. II b,

– Aleksandra Jóźwik kl. II b,

– Magdalena Prokopczyk kl. III a,

– Łucja Glinka kl. II b,

– Maja Chełchowska kl. IV b,

– Aleksandra Kuprajtys kl. VI a,

-Magdalena Sobocińska kl. VII b,

– Małgorzata Kossakowska kl. VII b,

– Weronika Wronowska kl. VII b

Wyróżnienia z kolei otrzymali:

– Oliwia Kalinowska kl. III a

– Alan Szweda kl. III a

– Daria Skiba kl. III a

– Nadia Sęk kl. II a,

– Liliana Więcek kl. II b,

– Gabriela Chojnowska kl. II b,

– Anna Gębarowska kl. III a,

– Anna Brzostek kl. IV a,

– Kalina Rekosz kl. IV b.

Drugi konkurs literacko plastyczny to Dalsze przygody Gangu Słodziaków. Nagrodzone zostały następujące osoby:

– Daria Skiba kl. III a,

– Michalina Ochenkowska kl. II a,

– Lena Gładkowska kl. II b.

AS

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »