Wycieczka do Wioski Świętego Mikołaja

W dniach 18 i 19 grudnia dzieci z Przedszkola w Krasnosielcu odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja w Pięknej Górze koło Giżycka. Przystań Świętego Mikołaja, która stacjonuje w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek ma na celu propagowanie kultury tradycji Świąt Bożego Narodzenia, kultywowanie dziedzictwa narodowego, w postaci przekazywanych z pokolenia na pokolenie bożonarodzeniowych obrzędów, promowanie regionu Wielkich Jezior Mazurskich podkreślanie najważniejszej wartości jaką jest rodzina i uciekanie od komercyjnego szaleństwa. Różnorodność form sprawiła, że dzieci podczas zajęć nie nudziły się, lecz z chęcią oraz niecierpliwością czekały na kolejne. Świąteczna scenografia  i atmosfera sprawiły, że wszystko stało się magiczne, a realizacja założonych celów przychodziła z łatwością. Zajęcia w których dzieci brały udział to: Elfowa Ciemnia, fabryka zabawek, komnata Świętego Mikołaja, Plac Zabaw im. Rudolfa Czerwononosego, Bożonarodzeniowa Poczta. Na koniec wycieczki dzieci dostały certyfikat na pomocnika Świętego Mikołaja w jego polskiej siedzibie w Pięknej Górze. Wszyscy uśmiechnięci choć zmęczeni, pełni wrażeń wrócili do przedszkola. Mamy nadzieję, że ta wycieczka długo zostanie w naszej pamięci, a Święty Mikołaj spełni nasze nawet najskrytsze marzenia.

A. Gałązka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »