Jasełka ,,Maleńka Miłość” w krasnosielckim przedszkolu

Jak co roku, tuz przed świętami Bożego Narodzenia, w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka. Są one nieodłącznym elementem przeżyć tych świąt, szczególnie wśród najmłodszych, gdyż poprzez artystyczne środowisko przybliżają historię i sens narodzenia Pana Jezusa.

W rolę Maryi, św. Józefa, aniołów, pasterzy i Mędrców ze Wschodu w tym roku wcieliły się dzieci z grupy III i częściowo z grupy IV. Swój debiut jasełkowy dzieci przeżyły już 11 grudnia podczas wigilii dla członków Klubu Seniora, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Mali artyści bez skrępowania i ochoczo odegrali swoje role. Nie zabrakło też kolęd i pastorałek. Obok znanych, tradycyjnych kolęd, jak np. ,,Przybieżeli do Betlejem”, śpiewane były też pastorałki: ,,Maleńka Miłość”, ,,Skrzypi wóz”, ,,Znak pokoju”. Za swój występ przedszkolaki zostali nagrodzeni przez seniorów głośnymi brawami oraz obdarowani słodkimi upominkami.

Po raz drugi Jasełka zostały zaprezentowane 21 grudnia podczas przedszkolnej wigilii. Na uroczystości obecny był ks proboszcz Andrzej Kotarski, który pobłogosławił opłatek. Przedszkolaki z wielkim przejęciem dzielili się opłatkiem między sobą i pracownikami przedszkola. Widać było, że tradycja Bożego Narodzenia jest im dobrze znana i potrafią ja odpowiednio przeżywać.

Pani dyrektor Agnieszka Gałązka wszystkim zebranym złożyła wszystkim świąteczne życzenia i podziękowała p. W. Szewczak, p. B. Zaleskiej i p. A. Kiliańczyk za przygotowanie Jasełek.

B. Zaleska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »