Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka, to święto które na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości naszej szkoły. Święto jest okazją, żeby naszym babciom i dziadkom podziękować za czas poświęcony swoim wnukom. Za nieprzespane noce, za bajki czytane przed snem, za jesienne i wiosenne spacery, za zimowe bałwanki, śnieżki i letnie zabawy nad rzeką. W dniu 22.01.2019r. sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu wypełniła się po brzegi. Babcie i dziadkowie uczniów klas I – III, licznie przybyli, aby obejrzeć występy swoich pociech. Część artystyczną dzieciaki rozpoczęły polonezem
W. Kilara z filmu Pan Tadeusz. W spokojnym, nastrojowym utworze Griega Poranek najmłodsze uczennice zamieniły się w rusałki, budzone o poranku przez zimowe słońce. Był też żywiołowy trojak Zasiali górale. Dzieciaki z wielkim przejęciem recytowały wiersze
o babciach i dziadkach i o ich święcie.

Występy artystyczne przeplatane były wspólnym karaoke. Razem z dziadkami wykonywane były takie piosenki jak: Stokrotka, Gdzie się podziały tamte prywatki i Słoneczna Kalifornia. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali Sto Lat, każdy gość został obdarowany pamiątkowym słoiczkiem miodu.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pań z edukacji wczesnoszkolnej:
p. A. Kardaś, zadbała o piękną oprawę muzyczną, p. Hanna Flejszer, p. Anna Chodkowska, p. Weronika Chojnowska, p. Alina Błaszkowska – przygotowały recytacje. Za dekoracje odpowiedzialne były panie: Weronika Chojnowska i Alina Błaszkowska.

A .Błaszkowska, A. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »