Igrzyska młodzieży szkolnej w unihokeju chłopców – ponownie III miejsce dla Amelina!

 

W dniu 20 stycznia br w niedzielę na hali SP nr 2 w Makowie Mazowieckim braliśmy udział w zawodach powiatowych w unihokeju chłopców klas VII – VIII i III gimnazjum. W zawodach wzięło udział 9 drużyn, rozlosowanych do trzech grup. Mecze rozgrywane były 2 x 8 minut ze zmianą stron.

Nasza szkoła trafiła do grupy B wraz z III klasą Gimnazjum z Szelkowa i z Zespołem Szkół z Rzewnia. W rozgrywkach grupowych pokonaliśmy Rzewnie, lecz musieliśmy uznać wyższość murowanego faworyta do końcowego zwycięstwa – Gimnazjum Szelków. Awansowaliśmy do półfinału z drugiego miejsca w grupie. 

Tam czekał nas mecz z Zespołem Szkół z Płoniaw. W regulaminowym czasie gry padła tylko jedna bramka – lecz to Kacper Kowalczyk znalazł drogę do siatki rywali i po końcowym gwizdku i już wiedzieliśmy, że możemy cieszyć się z medalu! Oprócz nas do finału, gdzie mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” awansowało Gimnazjum z Szelkowa i Zespół Szkół w Czerwonce. Najpierw zagraliśmy z naszymi grupowymi rywalami – faworyci nie dali nam szans, później czekał nas mecz z Czerwonką i wiedzieliśmy, że do drugiego miejsca wystarczy nam remis. I taki wynik utrzymywał się przez większość, niestety w końcówce straciliśmy bramkę i mecz zakończył się wynikiem 1:2. Ostatecznie zajęliśmy bardzo dobre III miejsce, biorąc pod uwagę, że mierzyliśmy się ze starszymi rywalami Zawody wygrała niepokonana ekipa z Szelkowa, która tylko w samym finale strzeliła 17 bramek nie tracąc żadnej!

 Wyniki meczów grupowych:

SP Amelin – ZS Rzewnie 2:0 bramki: Kacper Kowalczyk i Piotr Perzanowski.

SP Amelin – Gimnazjum Szelków 0:3

Półfinał:

SP Amelin – ZS Płoniawy 1:0 bramka: Kacper Kowalczyk

Finały:

SP Amelin – Gimnazjum Szelków 0:8

ZS Czerwonka – Gimnazjum Szelków 0:9

SP Amelin – ZS Czerwonka 1:2 bramka: Jakub Kowalczyk

Skład drużyny: Damian Gołota (bramkarz) – Piotr Perzanowski, Kacper Perzanowski, Kacper Ryfa, Kacper Kowalczyk (kapitan), Jakub Kowalczyk, Marcin Rutkowski.

Opiekun drużyny: Tomasz Rogala

Zajmując III miejsce otrzymaliśmy dyplom, puchar i medale.

Gratulacje dla całej ekipy

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »