Spotkanie z policjantem w Szkole Podstawowej w Krasnosielcu

Zbliżają się ferie zimowe czas wyjazdów na zimowiska, zabaw na świeżym powietrzu. Dlatego też 25 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu odbyło się spotkanie najmłodszych uczniów z policjantem sierżantem sztabowym Łukaszem Łazarzem naszym dzielnicowym. Pan policjant przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielał wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze oraz omówił sposoby ich unikania. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Poinformował tez o zagrożeniach ze strony internetu, nie należy podawać adresu, swoich danych na wszelkich portalach internetowych.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania. Dziękujemy za spotkanie i życzymy panu policjantowi bezpiecznej pracy.

AS

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »