Spotkanie z muzyką w przedszkolu

Dnia 25.01.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny. ,,Piotruś i Wilk” to bajka opowiadana przez narratora i ilustrowana muzycznie. Każda z postaci symbolizuje w utworze inny instrument – flet, klarnet.

Piotruś i Wilk – to historia chłopca, który mieszka ze swoim dziadkiem.
W trosce o bezpieczeństwo chłopca nie pozwala mu wychodzić do pobliskiego lasu. Pewnego jednak dnia Piotrusiowi udaje się wymknąć z podwórka, gdzie ze swymi jedynymi przyjaciółmi – kaczką, wróblem i kotem oddaje się zabawie.
W pobliżu pojawia się wilk i korzysta z okazji i połyka kaczuszkę. Zdruzgotany Piotruś zbiera w sobie całą odwagę i siłę i próbuje zapobiec i pokonać wilka.

M. Wnuk

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »