Rzecz aż nazbyt oczywista,

że jest piękną polska mowa:

Jędrna, pachnąca, soczysta,

melodyjna, kolorowa”.

T. Boy – Żeleński

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej w Amelinie

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, święto którego celem jest przypomnienie wszystkim narodem, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego.

Naszym językiem narodowym jest język polski, dlatego w dniach 25.02 – 1.03 obchodziliśmy TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO, podczas którego uczniowie wykonywali wiele zadań. Bawili się w tropicieli błędów (najlepszym tropicielem okazała się D. Orzoł z klasy IV), brali udział w konkursie ortograficznym (największą czujnością ortograficzną wykazała się M. Skłodowska z klasy II), starali się nie połamać sobie języka czytając łamańce językowe. Ostatniego dnia losowo wybrane drużyny z klas IV – VIII rywalizowały w II Turnieju języka polskiego. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu języka, ale również refleksem. Najwięcej punktów – cukierków zdobyła klasa VIII, ale pozostałe drużyny również poradziły sobie doskonale. Podczas TYGODNIA JĘZYKA POLSKIEGO na szkolnych korytarzach pojawiły się piękne cytaty o języku polskim, a w bibliotece wystawa słowników.

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO uświadomił wszystkim, jak ważne jest pielęgnowanie języka ojczystego.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »