Międzynarodowy projekt Kidspeak po raz drugi w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krasnosielcu dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu nawiązała kontakt z międzynarodową organizacją studencką AIESEC, działającą przy SGH w Warszawie. Efektem tej współpracy był przyjazd dwojga wolontariuszy, którzy przez 5 dni prowadzili w naszej szkole warsztaty w języku angielskim. Celem projektu było uczenie tolerancji, poszerzanie horyzontów poznawczych, rozbudzanie zainteresowania światem oraz dostrzeżenie istoty nauki języków obcych.

W naszej szkole zagościli : Ayeza Haas z Brazylii oraz Tarek Chihi z Algierii. Studenci (Ayeza, na co dzień nauczycielka sztuki w publicznej szkole w Brazylii, oraz Tarek- nauczyciel języka francuskiego w Algierii) w asyście anglistów poprowadzili interaktywne zajęcia w języku angielskim- począwszy od klasy pierwszej aż do ósmej włącznie, a także szereg lekcji kulturowych w klasach gimnazjalnych. Tematyka zajęć dotyczyła kultury, tradycji, zwyczajów, sytuacji z życia codziennego oraz przybliżała kraj, z którego pochodzili wolontariusze. Poziom języka był dostosowany do umiejętności uczniów. Nasi goście opowiedzieli nam o sobie i swoim miejscu zamieszkania. Nauczyli uczniów kilku słów w ich ojczystym języku. Chętnie odpowiadali na wszystkie zadawane przez dzieci pytania.
Wolontariuszom szczególnie zasmakowała nasza kuchnia serwowana w stołówce szkolnej

Uczniowie przez ponad tydzień przygotowywali się do wizyty obcokrajowców, tworząc prace na konkurs języka angielskiego na najlepszy plakat informacyjny o Brazylii lub Algierii. Ayeza i Terek serdecznie pogratulowali zwycięzcom oraz wręczyli nagrody na specjalnie zorganizowanym z tej okazji apelu.

Bardzo staraliśmy się, by nasi goście mogli jak najwięcej zobaczyć i doświadczyć w czasie pobytu w naszej szkole, dlatego już pierwszego dnia gimnazjaliści oprowadzili studentów po Krasnosielcu, pokazując im najciekawsze miejsca, m.in. synagogę. Skorzystaliśmy z gościnności Wójta Gminy Krasnosielc pana Pawła Ruszczyńskiego, składając krótką wizytę w Urzędzie Gminy. Uczestniczyliśmy także w Dniu Języków Obcych w sąsiedzkim Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu. Kolejne popołudnie spędziliśmy w Ostrołęce – tym razem uczniowie szlifowali swobodną komunikację w języku angielskim podczas gry w kręgle. Wolontariusze uczestniczyli także na naszej corocznej zabawie choinkowej.

Po zajęciach Ayeza i Ronak byli gośćmi w rodzinnych domach naszych uczniów i nauczycieli, gdzie mieli okazję lepiej poznać polskie zwyczaje, tradycje i obyczajowość oraz w praktyce pokosztować słynnej polskiej gościnności, za co serdecznie dziękujemy Państwu Gałązkom oraz Państwu Zysk.

Dzięki projektowi i współpracy z organizacją AISEC uczniowie przełamali barierę językową przy bezpośrednim kontakcie z językiem angielskim. Rozbudzili w sobie ciekawość poznania innych krajów, nawet bez konieczności dalekich podróży. To było bez wątpienia fascynujące doświadczenie, które wpłynęło inspirująco na naszych wychowanków.
Składam szczególne podziękowania Panu Dyrektorowi A.Maluchnikowi za wsparcie finansowe naszego projektu, wszystkim anglistkom pracującym w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu, Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu oraz Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu za zaangażowanie w projekt, owocną współpracę i przemiłą atmosferę na lekcjach podczas pobytu wolontariuszy.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »