Akademia VR, czyli lekcje w wirtualnej rzeczywistości

5 marca 2019r. dzieci z oddziału „0” oraz uczniowie klas I-IV, a 12 marca uczniowie klas V-VIII ze szkoły w Drążdżewie uczestniczyli w zajęciach Akademii VR, czyli lekcje w wirtualnej rzeczywistości. Podczas zajęć wszyscy uczniowie jednocześnie mogli korzystać z wirtualnej rzeczywistości zakładając gogle za pomocą, których młodsi przenieśli się w kosmos, a starsi uczniowie w głąb wulkanu. Dzieci widziały realistyczne obrazy dookoła siebie słuchając opowiadania o poszczególnych elementach. Dzieci dowiedziały się między innymi: jak wygląda życie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, czym różni się meteor od meteorytu, jakie są sposoby badania przestrzeni kosmicznej, jakie planety wchodzą w skład Układu Słonecznego oraz czym są wulkany, jakie są ich rodzaje, czy wulkany są w Polsce, które obszary na świecie są najbardziej wulkaniczne, czy istnieją wulkany w kosmosie. Oprócz dobrej zabawy dzieci przyswoiły mnóstwo nowych wiadomości.

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »