Dzień Św. Patryka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

Jednym z elementów obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, który nawiązuje do trawiastego krajobrazu wyspy. Irlandczycy w wielu miastach organizują uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń. Głównym symbolem święta jest shamrock (koniczynka), symbol związany tradycyjnie z Irlandią. Jak podaje legenda, św. Patryk nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo i opowiadał o Trójcy Świętej na przykładzie trójlistnej koniczynki. 17 marca to dzień śmierci św. Patryka, dlatego też tego dnia co roku wspomina się jego życie i dokonania.

W dniu 15 marca Szkoła Podstawowa w Krasnosielcu obchodziła po raz trzeci dzień św. Patryka – patrona Irlandii. W tym dniu uczniowie mogli ubrać się w kolory flagi irlandzkiej. Każdy uczeń otrzymał trójlistną koniczynkę, którą można było przypiąć do koszulki.

Na lekcjach języka angielskiego chętni uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące św. Patryka. Nauczycielki języka angielskiego zapoznały uczniów ze słownictwem związanym z tym świętem, po czym mieli oni okazję zagrać w gry językowe (dobble czy też bingo).

Edyta Błaszczak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »