Pasowanie na czytelnika

W środę 20 marca 2019 r w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyło się ślubowanie i pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uroczystość uświetniły swoją obecnością p. Barbara Kluczek – dyrektor szkoły, p. Krystyna Wierzbicka – Rybacka – dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu, p. Krystyna Suchołbiak – pracownik filii Publicznej Biblioteki Samorządowej w Drążdżewie, rodzice uczniów klasy pierwszej, nauczyciele wraz z uczniami i przedszkolakami. Program artystyczny pod kierunkiem szkolnego bibliotekarza p. Michała Walaska i wychowawczyni p. Elżbiety Szewczak przygotowali uczniowie z klasy pierwszej. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie klasy pierwszej odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli prezentację multimedialną o Kubusiu Puchatku, którego imię nosi biblioteka szkolna. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor zakładką do książki dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy pasowania na czytelnika oraz książeczki o mleku. Nasza szkoła uczestniczy w programie promującym zdrowe odżywianie, w tym spożywanie produktów mlecznych. Biblioteka publiczna ufundowała naszym pierwszakom kolorowe książeczki i słodkie batoniki. Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że pierwszaki będą chętnie czytać książki, bo czytanie jest jedną z podstawowych umiejętności. Rozwija wyobraźnię, myślenie, kształtuje osobowość młodego człowieka. Uroczystość zakończono pamiątkowymi zdjęciami.

E. Szewczak

M. Walasek

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »