Recytatorskie sukcesy!

Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka już na stałe wpisał się do konkursów, w których biorą udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnosielcu. W tym roku szkolnym w dniu 27 marca 2019r. uczniowie wzięli udział w powiatowych eliminacjach 42 edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim. Recytatorów oceniało jury w składzie: Jolanta Włoczkowska, Agnieszka Kluczek i Anna Winiarek.

W kategorii klas 0 – III naszą szkołę reprezentowały uczennice: Karolina Janowska, Michalina Ochenkowska, Maja Rawa z klasy II a.

W kategorii klas IV – VI wiersze recytowały – Natalia Rawa z kl. V b, Michalina Mamińska z kl. V b i Łucja Sendal z kl. VI a. W tej kategorii I miejsce zajęła Łucja Sendal, recytując wiersz Dziewczyna Bolesława Leśmiana, zaś Natalia Rawa zajęła III miejsce.

W kategorii klas VII – VIII i klas gimnazjalnych w konkursie wzięły udział uczennice – Maria Kaczorek z kl. VII b, Magdalena Sobocińska z kl. VII b i Wiktoria Domińska z kl. III a gimnazjum. I tutaj brawurowo recytując fragment prozy Cztery płatki śniegu Joanny Szarańskiej, zwyciężyła Wiktoria Domińska. Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Laureatkom i uczestnikom eliminacji powiatowych gratulujemy. Uczennice do konkursu przygotowywały panie: Anna Chodkowska, Wiesława Mydło i Małgorzata Turowska.

Laureatki I miejsca wezmą udział w Finale 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie w dniach 13 i 14 kwietnia 2019 r.

A. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »