Święto Szkoły w Drążdżewie

22 marca w szkole świętowaliśmy Dzień Patrona. Nasz patron, Edward Rolski, walczył o wolność Ojczyzny i poległ w okolicach Drążdżewa w marcu 1863 roku. Obchody rozpoczęliśmy jak każdego roku mszą świętą, którą w naszej intencji odprawił ks. proboszcz Leszek Kamiński. Później udaliśmy się pod pomnik, gdzie oddaliśmy hołd powstańcom poległym w walce o wolność ojczyzny i złożyliśmy kwiaty. Po powrocie do szkoły, odśpiewaliśmy hymn szkoły, a następnie uczniowie klasy VII z udziałem szkolnego chóru, zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, w którym przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące powstania styczniowego oraz płk Edwarda Rolskiego. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. proboszcz oraz rodzice, którzy podziwiali występujące dzieci. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Pauliny Zduniak i p. Hanny Kęszczyk. Następnie uczniowie udali się do swoich sal i wspólnie przygotowywali klasowe palmy wielkanocne. Nieocenione okazało się tutaj wsparcie rodziców, którzy pomagali swym dzieciom w doborze dekoracji oraz układaniu kompozycji. Wykonane palmy wielkanocne wezmą udział 7 kwietnia w Przeglądzie Palm Wielkanocnych organizowanym w szkole w Amelinie.

W ten sposób uczciliśmy nadejście wiosny i Święto Naszej Szkoły.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Paulina Zduniak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »